Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΡΗΣΆρης: Είναι «άσφαιρος» για 233 λεπτά

Άρης: Είναι «άσφαιρος» για 233 λεπτά

Το «χρυσό» γκολ που πέτυχε ο Βιτάλι Κβάσιουκ στον αγώνα απέναντι στην ΑΕΚ, ήταν το τελευταίο χρονικά που πέτυχε ο Άρης. Ο Ουκρανός επιθετικός, στο 37ο λεπτό που ματς που διεξήχθη στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής έστειλε την μπάλα στο πλεκτό των Λαρνακέων, το οποίο αρκούσε για την ομάδα της Λεμεσού ώστε να καρπωθεί τους τρεις βαθμούς, σπάζοντας παραλλήλως το αήττητο σερί της αντιπάλου.

Στα δύο ματς που ακολούθησαν, παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησαν οι πράσινοι του Λιάσου Λουκά, δεν κατάφεραν να παραβιάσουν την αντίπαλη εστία. Έμειναν «άσφαιροι» απέναντι σε Ομόνοια (0-3) και Πάφος FC (0-0). Με αυτά και με αυτά, λοιπόν, μετρούν 233 αγωνιστικά λεπτά χωρίς να πανηγυρίσουν γκολ, «κολλώντας» στα 12 συνολικά τέρματα.