Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥΟ απολογισμός της τέταρτης αγωνιστικής

Ο απολογισμός της τέταρτης αγωνιστικής

Οι τηλεοπτικές μεταδόσεις στο Πρωτάθλημα Γυναικών συνεχίστηκαν σήμερα με τον αγώνα μεταξύ του ΘΟΪ Λακατάμιας και της Α.Ε. Αμμοχώστου που έληξε με νίκη 3-1 υπέρ της φιλοξενούμενης ομάδας.

Σταθερό το σκηνικό της κορυφής, πρώτη φετινή νίκη για την ομάδα της Champions Ύψωνα που επικράτησε με 3-0 εκτός έδρας του Απόλλων Λυμπιών. Η Λευκοθέα Λατσιών νίκησε με 3-1 την Ομόνοια. Το σκορ άνοιξε στο 7ο λεπτό η Λουγκριτία Χρυσοστόμου, στο 20′ η Φωτεινή Ανδρονίκου ισοφάρισε για την Ομόνοια. Στο 45′ η Ελένη Παπαπαύλου με πέναλτι έδωσε ξανά προβάδισμα στη Λευκοθέα και στο 50ο λεπτό η Χρυσοστόμου διαμόρφωσε το 3-1.