Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥΛουκά: «Είμαι σίγουρος πως η ομάδα θα μείνει στην κατηγορία»

Λουκά: «Είμαι σίγουρος πως η ομάδα θα μείνει στην κατηγορία»

Ο προπονητής της Καρμιώτισσας Λιάσος Λουκά, μετά την ήττα από τον Απόλλωνα με 3-0 ανέφερε ότι η ομάδα του συνεχίζει για την παραμονή στην κατηγορία.

Οι δηλώσεις του:

«Είχαμε να αντιμετωπίσουμε μια ομάδα που διεκδικεί το πρωτάθλημα. Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν ανταγωνιστικοί, χάσαμε κλασικές ευκαιρίες, όμως ο Απόλλωνας σε μια ανύποπτη φάση στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου σκόραρε κόντρα στην ροή του αγώνα σκόραρε και προηγήθηκε.

Στο δεύτερο ημίχρονο προσπαθήσαμε να πιέσουμε ψηλά, όμως τα δύο γρήγορα γκολ του Απόλλωνα τελείωσαν το παιχνίδι. Θα προσπαθήσουμε στη συνέχεια να πάρουμε τους βαθμούς που χρειάζονται για να μείνουμε στην κατηγορία. Είμαι σίγουρος πως αυτή η ομάδα θα μείνει στην κατηγορία. Καλή συνέχεια στον Απόλλωνα και στον Σωφρόνη».