Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥKόκκινη στον Σπόλιαριτς για καθυστέρηση, έξαλλοι οι Κύπριοι διεθνείς

Kόκκινη στον Σπόλιαριτς για καθυστέρηση, έξαλλοι οι Κύπριοι διεθνείς

Την κόκκινη κάρτα του Αρτούρ Ντίας δέχθηκε ο Ντανίλο Σπόλιαριτς στο 47’ της αναμέτρησης της Κύπρου με την Εσθονία για τα μπαράζ παραμονής στην Γ’ Κατηγορία.

Δύο λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Πορτογάλος διαιτητής τιμώρησε με κίτρινη κάρτα τον μέσο του Απόλλωνα γιατί άφησε την εκτέλεση ενός φάουλ στη μεσαία γραμμή στον Νικόλα Ιωάννου! Η ενέργεια αυτή κρίθηκε σκόπιμη από τον διαιτητή του αγώνα και έτσι ο Σπόλιαριτς αποβλήθηκε στο ντεμπούτο του στο αντιπροσωπευτικό συγκρότημα καθώς ήταν ήδη χρεωμένος με κάρτα.

Οι Κύπριοι διεθνείς διαμαρτυρήθηκαν έξαλλα στον διαιτητή αμφισβητώντας την απόφασή του, καθώς κρίθηκε (και είναι) υπερβολικό να τιμωρηθεί ένας παίκτης για καθυστέρηση λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου με το σκορ στο 1-0.