Διεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαΑΛΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑΚέρδισε αλλά δεν έπεισε η Αϊντχόφεν πριν από τον Απόλλωνα

Κέρδισε αλλά δεν έπεισε η Αϊντχόφεν πριν από τον Απόλλωνα

Η Αϊντχόφεν (αντίπαλος του Απόλλωνα στα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ) πέτυχε δεύτερη συνεχόμενη νίκη (2-0) και κράτησε για πρώτη φορά το μηδέν αμυντικά φέτος, αλλά δεν έπεισε στην αναμέτρηση με την Χέρακλες.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με δυνατό σουτ του Μπέργκβαϊν στο 16ο λεπτό αλλά από εκεί και πέρα οι γηπεδούχοι έχασαν πάρα πολλές ευκαιρίες για την ισοφάριση! Με την εκκίνηση του δευτέρου ημιχρόνου ο Ιχατάρεν πέτυχε δεύτερο γκολ (58′) για την PSV και όλα τελείωσαν. Οι γηπεδούχοι απογοητεύτηκαν και δεν βρήκαν ξανά ευκαιρία να απειλήσουν.