Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥΓκολ... μπιλιάρδο ο Μάγκλιτσα (videos)

Γκολ… μπιλιάρδο ο Μάγκλιτσα (videos)

Στο 41ο λεπτό του ντέρμπι στο Τσίρειο μεταξύ του Απόλλωνα και της Ομόνοιας ο Άντον Μάγκλιτσα άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους. Από… σπόντα ο Κροάτης επιθετικός πέτυχε ένα από τα πιο εύκολα φετινά γκολ του.

Ο Πίεχ σέντραρε, η μπάλα χτύπησε στον Κατελάρη, άλλαξε πορεία, ο Παναγή τη βρήκε με τα δάκτυλα, αυτή χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και ο Μάγκλιτσα σε κενή εστία σκόραρε για το 1-0.

Στο 72ο λεπτό ο Απόλλων σημείωσε δεύτερο γκολ με εκτέλεση πέναλτι του Άλεξ ντα Σίλβα. Ο Καρλίτος έκανε χέρι στην περιοχή και ο Βραζιλιάνος νίκησε από τα 11 βήματα τον Παναγή για το 2-0.

Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε στο 89ο λεπτό ο Βινίσιους με δυνατή κεφαλιά εντός περιοχής και υπέγραψε τη μεγάλη νίκη του Απόλλωνα με 3-0.