Διεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαEUROPA LEAGUEΑπό προβάδισμα-οφσάιντ, στη βαριά ήττα (vds)

Από προβάδισμα-οφσάιντ, στη βαριά ήττα (vds)

Η Λιόν κατάφερε σε τρία λεπτά να πάρει προβάδισμα δύο τερμάτων στον αγώνα με τον Απόλλων. Αρχικά στο 29ο λεπτό, μετά από ασυνεννοησία του Γιούστε με τον Βάλε και λάθος του τελευταίου, ο Ντιακχαμπί αξιοποίησε και έστειλε την μπάλα στα δίκτυα. Παρόλο που δεν φάνηκε από τα ριπλέι, προηγήθηκε οφ σάιντ στη φάση και δεν έπρεπε να μετρήσει το τέρμα. Στο 32ο λεπτό ο Φεκίρ μετά από ωραίο κοντρόλ σε μπαλιά του Ντεπάι και σουτ ψαλιδάκι, έκανε το 2-0 για την γαλλική ομάδα. Το 3-0 έγινε στο 69′ όταν ο Μαριάνο με κεφαλιά νίκησε τον Μπρούνο Βάλε, ενώ το τελικό 4-0 διαμορφώθηκε στο 90′ με τον Μαολιντά.