Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΠΟΕΛΒΙΝΤΕΟ: Η ντουζίνα σερί νικών και το σούπερ… 23άρι!

ΒΙΝΤΕΟ: Η ντουζίνα σερί νικών και το σούπερ… 23άρι!

Μεγάλη νίκη σε ακόμη ένα «αιώνιο» ντέρμπι πέτυχε ο ΑΠΟΕΛ απέναντι στην Ομόνοια με 2-0, με τους γαλαζοκίτρινους να φτάνουν τους 16 βαθμούς και να είναι στο -3 από την κορυφή και την ΑΕΛ. Από την άλλη η Ομόνοια έμεινε κολλημένη στους 6 βαθμούς.

Αυτή ήταν η 12η σερί νίκη των γαλαζοκίτρινων ως τυπικά γηπεδούχοι, ενώ παραμένουν αήττητοι από τον Απρίλιο του 2013 όταν δέχθηκαν την τελευταία τους ήττα από τη μισητή αντίπαλό τους Ομόνοια. Δηλαδή, πέρασαν από τότε 23 «αιώνια» ντέρμπι, χωρίς νίκη για τους πράσινους.

O ΑΠΟΕΛ άνοιξε το σκορ με τον Νατέλ στο 32ο λεπτό, ενώ ο Τάμαρι ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-0 στο 56ο λεπτό. Δείτε τα τέρματα και τις καλύτερες στιγμές στο πιο κάτω βίντεο.