Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΠΟΕΛΤα «σεντερφορίσια» γκολ του Ιγκόρ (video)

Τα «σεντερφορίσια» γκολ του Ιγκόρ (video)

Σε αντίθεση με τα άλλα δύο το σημερινό τρίτο φιλικό του ΑΠΟΕΛ στην Πολωνία κρίνεται με θετικό βαθμό. Χωρίς να έχουμε εικόνα για να κρίνουν την εμφάνιση των ποδοσφαιριστών του Μάριο Μπέιν, το τελικό 3-1 δείχνει πως ήταν ανώτεροι και λογικά καλύτεροι.

Με πρωταγωνιστή τον Ιγκόρ ντε Καμάργκο, ο οποίος αγωνίστηκε για 45 λεπτά και πέτυχε δύο γκολ, ο ΑΠΟΕΛ επιστρέφει με τον καλύτερο τρόπο στην Κύπρο. Το σκορ άνοιξε ο Μπερτόλιο στο 23ο λεπτό με τους Λετονούς να ισοφαρίζουν τέσσερα λεπτά αργότερα.

Τελικά, ο Βέλγος επιθετικός πήρε την κατάσταση στα… πόδια του και με δύο τέρματα χάρισε τη νίκη στην ομάδα του. Πρώτα σκόραρε στο 52ο λεπτό και μετά στο 76ο για το τελικό 3-1, με τον ΑΠΟΕΛ να ολοκληρώνει τον κύκλο των φιλικών του στην Πολωνία με απολογισμό δύο ισοπαλίες (1-1 και 3-1) και μία νίκη.