ΑΛΛΑ ΣΠΟΡΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑΠινγκ Πονγκ: Να τους, τους πρωταθλητές!

Πινγκ Πονγκ: Να τους, τους πρωταθλητές!

Το Canderel ΑΠΟΕΛ και ο Ονήσιλος Λακατάμιας κατέκτησαν το παγκύπριο διασωματειακό πρωτάθλημα παμπαίδων και παγκορασίδων αντίστοιχα στην επιτραπέζια αντισφαίριση.  Τα πρωταθλήματα διεξήχθησαν στην αίθουσα της Ομοσπονδίας στο πολυπροπονητήριο «Ευάγγελος Φλωράκης».

Οι μικροί σε ηλικία αθλητές πραγματοποίησαν ωραίες εμφανίσεις και άφησαν αισιόδοξα μηνύματα για το μέλλον της Κυπριακής Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης. Το Canderel ΑΠΟΕΛ αναδείχθηκε πρωταθλητής παμπαίδων κερδίζοντας στον τελικό τον Αστέρα Μέσα Γειτονιάς με 3-1, ενώ στην αναμέτρηση για την 3η-4η θέση νικητής το Κ.Ν.Ακρόπολης με 3-1 επί του ΠΑΟΚ Κυθρέας .

Η ομάδα του Ονήσιλου Λακατάμιας κατέκτησε το πρωτάθλημα παγκορασίδων επικρατώντας στον τελικό του Canderel ΑΠΟΕΛ με 3-1. Στον αγώνα για την 3η–4η θέση νικήτρια η ομάδα του Α.Σ. Πολεμίδια με 3-0 επί του Ευαγόρα Λακατάμιας.