Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΠΟΕΛΠετεβίνος: «Περάσαμε πολλά, το μέλλον είναι καλό αρκεί να συνεχίσουμε έτσι»

Πετεβίνος: «Περάσαμε πολλά, το μέλλον είναι καλό αρκεί να συνεχίσουμε έτσι»

Στη σταθεροποίηση της απόδοσης του ΑΠΟΕΛ σε καλά επίπεδα στάθηκε ο Νεκτάριος Πετεβίνος μιλώντας μετά το τέλος του ισόπαλου 0-0 ντέρμπι με την Ανόρθωση.

Αναλυτικά οι δηλώσεις

«Δεν είμαστε ικανοποιημένοι από το αποτέλεσμα. Είχαμε πει ότι  επιδίωξη μας ήταν η νίκη. Γενικότερο αίσθημα είναι ότι αν κρινόταν στα σημεία είχαμε πιο ξεκάθαρες φάσεις από την Ανόρθωση. Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν καλύτεροι από τον αντίπαλο και είχαμε ευκαιρίες για να προηγηθούμε. Στο δεύτερο ημίχρονο η κατοχή ήταν στην Ανόρθωση, αλλά δεν κινδυνεύσαμε σχεδόν καθόλου. Δυστυχώς κολλήσαμε στην ισοπαλία, αλλά προχωρούμε, κοιτάζουμε τα επόμενα παιχνίδια. Δώσαμε πέντε παιχνίδια σε 15 μέρες, σταθεροποιούμε την απόδοσή μας, αν και ξέρετε πως περάσαμε πολλά. Το μέλλον είναι καλό, αρκεί να συνεχίσουμε έτσι».