Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΠΟΕΛΟ Κατσαντώνης το πήρε πάνω του κόντρα στην Εθνική Ελλάδας

Ο Κατσαντώνης το πήρε πάνω του κόντρα στην Εθνική Ελλάδας

Με νίκη της Εθνικής μας ομάδας Νέων με 2-0 επί της Ελλάδας στο Στάδιο της Αναγέννησης Δερύνειας ολοκληρώθηκε ο σημερινός φιλικός αγώνας.

Η Εθνική μας προετοιμάζεται ενόψει της συμμετοχής της στον Elite round που θα διεξαχθεί στην Πορτογαλία από τις 20 μέχρι τις 26 Μαρτίου.

Στο 19ο λεπτό με κεφαλιά ο Ανδρέας Κατσαντώνης με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για την Εθνική μας, αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου.

Στο 69ο λεπτό με πέναλτι ο Ανδρέας Κατσαντώνης διαμόρφωσε το 2-0.

ΚΥΠΡΟΣ: Νικολάου, Σεργίου, Μιχαηλίδης, Λεμονάρης, Παναγιώτου, Τζιωνής (65′ Ράσπας), Κωστή, Κατσαντώνης (75′ Θ. Νικολάου), Γερολέμου (83′ Πολυκάρπου), Κυπριανού, Σωτηρίου.

Κύπρος – Ελλάδα θα συναντηθούν σε δεύτερο φιλικό παιχνίδι την ερχόμενη Πέμπτη στη Δερύνεια και ώρα 11:00πμ.