Διεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαΑΛΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑΝίκη με ανατροπή για Γιάνγκ Μπόις, στον πιο χορταστικό αγώνα!

Νίκη με ανατροπή για Γιάνγκ Μπόις, στον πιο χορταστικό αγώνα!

Η Γιάνγκ Μπόις επικράτησε με 4-3 της Σιόν, σε ένα από τους πιο χορταστικούς αγώνες του ελβετικού πρωταθλήματος.

Με την λήξη του πρώτου ημιχρόνου η αντίπαλος του ΑΠΟΕΛ στο Γιουρόπα Λιγκ βρισκόταν με την πλάτη στον τοίχο καθώς έχανε με 1-2 από την Σιόν. Η εξέλιξη ωστόσο του αγώνα έφερε χαμόγελα και ηρεμία πριν από τον δύσκολο αγώνα με τον Ολυμπιακό Πειραιώς στο Γ. Καραϊσκάκης.

Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου η Γιάνγκ Μπόις κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2 στο 52’, όμως κράτησε μόλις για δύο λεπτά καθώς στο 54’ η Σιόν πήρε και πάλι κεφάλι στο σκορ. Παρόλα αυτά οι γηπεδούχοι κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή με 4-3 σκοράροντας στο 60’ και στο 71’ με πέναλτι.

Οι σκόρερ για την Γιάνγκ Μπόις είναι οι Σουλεμάνι (9’), Σίκ, (60’) και Οαρό (52’,71’).