Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΠΟΕΛΗ Ομόνοια συνέτριψε τον ΑΠΟΕΛ και σήκωσε την πρώτη κούπα!

Η Ομόνοια συνέτριψε τον ΑΠΟΕΛ και σήκωσε την πρώτη κούπα!

«Πράσινος» βάφτηκε ο πρώτος τίτλος της φετινής σεζόν στο φούτσαλ ανδρών. Η Ομόνοια νίκησε στο «αιώνιο» ντέρμπι τον ΑΠΟΕΛ (5-0) και κατέκτησε το Super Cup. Οι πράσινοι ήταν καλύτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και από το ημίχρονο προηγήθηκαν με δύο τέρματα διαφορά.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γαλαζοκίτρινοι μπήκαν κάπως καλύτερα και άσκησαν πίεση για να μειώσουν στο σκορ και να ξαναμπούν στη διεκδίκηση του αγώνα, όμως η Ομόνοια πέτυχε ακόμη ένα γκολ στο 25΄και κάπου εκεί τελείωσε και το ματς. Στο τέλος, το «τριφύλλι» πέτυχε ακόμα δυο γκολ και πήρε τη νίκη και ταυτόχρονα το τρόπαιο. Σκόρερ για τους νικητές οι Ιωάννου (5′, 15′, 25′), Μαντέλης (38’) και Ντο Σάντος (40’).