Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΠΟΕΛΑλ-Τάαμαρι: Σχεδόν 90λεπτο με υπέροχη ασίστ σε γκολ της Ιορδανίας (vid)

Αλ-Τάαμαρι: Σχεδόν 90λεπτο με υπέροχη ασίστ σε γκολ της Ιορδανίας (vid)

Στην αρχική ενδεκάδα της Εθνική Ιορδανίας βρέθηκε ο Μούσα Αλ-Τάαμαρι για τον αγώνα με την Κινεζική Ταϊπέι (5-0) για τα προκριματικά του Ασιατικού κυπέλλου. Ο νεαρός άσος του ΑΠΟΕΛ αγωνίστηκε σε 89 λεπτά και πρόλαβε από το 4ο μόλις λεπτό να έχει συμμετοχή στο πρώτο γκολ του αντιπροσωπευτικού του συγκροτήματος, καθώς έδωσε την ασίστ στο γκολ που πέτυχε Μπάχα Φαϊσάλ.

Ο εξτρέμ των «γαλαζοκιτρίνων» τράβηξε πάνω του αντιπάλους και έδωσε ωραία κάθετη πάσα στον συμπαίκτη του, ο οποίος βγήκε μόνος απέναντι στον αντίπαλο τερματοφύλακα και πλάσαρε ιδανικά.