Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΝΟΡΘΩΣΗΒΙΝΤΕΟ: Ο Κίνγκσλεϊ άφησε… μισή τη χαρά του Σελίν, δύο γκολ σε δύο λεπτά!

ΒΙΝΤΕΟ: Ο Κίνγκσλεϊ άφησε… μισή τη χαρά του Σελίν, δύο γκολ σε δύο λεπτά!

«Φωτιά» στο ντέρμπι της Αμμοχώστου από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης. Η Ανόρθωση στο 7’ προηγήθηκε στο σκορ με το πρώτο γκολ του Σελίν στο πρωτάθλημα, όμως προτού καλά – καλά κοπάσουν οι πανηγυρισμοί η Νέα Σαλαμίνα ισοφάρισε σε 1-1 με τον Κίνγκλσεϊ.

Μετά από εκτέλεση φάουλ του Καλτσά ο Σελίν νίκησε στον αέρα τους αμυντικούς των ερυθρόλευκων και έδωσε προβάδισμα στην ομάδα της Αμμοχώστου. Ένα λεπτό αργότερα ο Μπαραβίκας έδωσε ασίστ στον Κίνγκσλεϊ, ο οποίος είχε στην πλάτη του τον Βργκοτς, γύρισε ωραία το σώμα του και από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίκτυα του Λόρια.

Το 1-0 της Ανόρθωσης με τον Σελίν

Το 1-1 της Νέας Σαλαμίνας με τον Κίνγκσλεϊ