Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΝΟΡΘΩΣΗΤο «κάρφωσε» ο Σα, 90λεπτο ο Λαΐφης!

Το «κάρφωσε» ο Σα, 90λεπτο ο Λαΐφης!

Ο Κωνσταντίνος Λαΐφης έχει καθιερωθεί στην ενδεκάδα της Σταντάρ Λιέγης και δεν προβλέπεται να βγει ξανά από εκεί… ποτέ.

Ο διεθνής αμυντικός κέρδισε την εμπιστοσύνη και του νέου προπονητή των κόκκινων και είναι στο κέντρο της άμυνας στο παιχνίδι απέναντι στην Γκενκ.

Μάλιστα, οι κόκκινοι άνοιξαν μόλις στο 11′ το σκορ με τον Μπελφοντίλ, ο οποίος αποτέλεσε μετεγγραφικό στόχο του ΑΠΟΕΛ ενώ στον πάγκο έμεινε ο Σα.

Τελικά, στο 90’+3 οι γηπεδούχοι έφτασαν στο 2-0, πήραν το ντέρμπι και ανέβηκαν στην 9η θέση με 9 βαθμούς. Ο Μπελφοντίλ αγωνίστηκε για 80 λεπτά, ο Λαΐφης σε όλο το ματς και ο Σα πέρασε ως αλλαγή στις καθυστερήσεις και σκόραρε το δεύτερο γκολ της ομάδας του.