Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΝΟΡΘΩΣΗΣυγκλονιστικός ο Λαΐφης, αλλά «Χ» (vid)

Συγκλονιστικός ο Λαΐφης, αλλά «Χ» (vid)

Η Σταντάρ Λιέγης εξήλθε ισόπαλη 2-2 με την Κλαμπ Μπριζ στο εκτός έδρας ντέρμπι, με τον Λαΐφη ωστόσο να έχει εξαιρετική παρουσία στο κέντρο της άμυνας. Αξίζει να σημειωθεί ότι η ομάδα του πρώην αμυντικού της Ανόρθωσης προηγείτο 2-1 και η ισοφάριση ήρθε στο 90+3’. Σε ένα ντέρμπι με τα όλα του, ο Λαΐφης αγωνίστηκε και στα 90 λεπτά, ενώ στο 78ο λεπτό ανέκοψε εξαιρετικά υποσχόμενη επίθεση της Κλαμπ Μπριζ. Με αυτή την εμφάνιση ο Κύπριος διεθνής κερδίζει όλο και περισσότερο την εμπιστοσύνη του προπονητή του και η πορεία του προβλέπεται ανοδική.

Προηγούμενη ενημέρωση

Ο Κωνσταντίνος Λαΐφης φαίνεται πως κερδίζει την εμπιστοσύνη του προπονητή του και για δεύτερη σερί αγωνιστική βρίσκεται στο αρχικό σχήμα της Σταντάρ Λιέγης. Ο διεθνής αμυντικός πήρε θέση στο κέντρο της άμυνας στο ντέρμπι με την Κλαμπ Μπριζ, όπου η ομάδα του θα κυνηγήσει τη δεύτερη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.