Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΝΟΡΘΩΣΗΠρόβα τελικού με νικητή τον Απόλλωνα

Πρόβα τελικού με νικητή τον Απόλλωνα

Πετυχημένη ήταν η πρόβα τελικού που έκανε απόψε ο Sabbianco Απόλλων, για τον τελικό του κυπέλλου, αφού επικράτησε εκτός έδρας της Ανόρθωσης με 3-0 σετ, στο πλαίσιο της 19ης και προτελευταίας αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Α’ Κατηγορίας γυναικών στο βόλεϊ.

Ο αγώνας για τον Όμιλο 1-4, βαθμολογικά είχε ενδιαφέρον μόνο για την ομάδα της Λεμεσού, που παλεύει για το πρωτάθλημα. Αντίθετα, η «Κυρία» είδε τη δική της πρόβα ενόψει του τελικού του κυπέλλου, κόντρα στον χθεσινό της αντίπαλο, να μη στέφεται με επιτυχία. Τα σετ: 12-25, 17-25, 9-25.

Για τον Όμιλο 5-8, στο «Τάσσος Παπαδόπουλος – Ελευθερία», η Ολυμπιάδα Νεάπολης, αν και έχασε το πρώτο σετ, στη συνέχεια ανέκαμψε, πήρε τα επόμενα τρία και νίκησε με 3-1 τη φιλοξενούμενή της Αναγέννηση Δερύνειας. Τα σετ: 20-25, 25-14, 25-22, 25-21.