Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΝΟΡΘΩΣΗΟι φωνές του Τιμούρ ακουγόντουσαν σε όλο το «Παπαδόπουλος»

Οι φωνές του Τιμούρ ακουγόντουσαν σε όλο το «Παπαδόπουλος»

Μπορεί η Ανόρθωση να «καθάρισε» από το πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι με την ΕΝΠ, καθώς προηγήθηκε 4-1 στο τέλος του σαρανταπενταλέπτου, όμως ο Τιμούρ Κετσπάγια δεν κάθισε ήσυχος ούτε σε ένα δευτερόλεπτο της αναμέτρησης.

Η «Κυρία» προηγήθηκε νωρίς στο σκορ με τον Καλτσά στο 14΄ και δύο-λεπτά αργότερα ο Κετσπάγια φώναζε δυνατά στους παίκτες του να βγουν ψηλά και να συνεχίσουν να ασκούν πίεση στον αντίπαλο. Το ίδιο έπραξε και μετά το δεύτερο γκολ του Οκριασβίλι στο 24’, ενώ μετά τη μείωση του σκορ από την ΕΝΠ σε 3-1 στο 34’ με τον Αγκίρι έκανε παρατηρήσει σε έντονο ύφος στον Μαργκάσα, τον οποίο χρησιμοποίησε στη θέση του αριστερού μπακ.

Το τέρμα του Κατσαράβα στο 45΄ με το οποίο η Ανόρθωση προηγήθηκε 4-1 (ο Γεωργιανός είχε πετύχει και το 3-1 στο 31’) «σκότωσε» τις ελπίδες της Ένωσης για βαθμολογικό κέρδος και ηρέμησε τον Κετσπάγια.