Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΝΟΡΘΩΣΗΜε το δεξί η Ανόρθωση

Με το δεξί η Ανόρθωση

Με το δεξί άρχισε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις η Ανόρθωση, που επιβλήθηκε εκτός έδρας της Αραράτ στο «Λευκόθεο», με 6-3. Προβάδισμα στο σκορ πήρε με τον Κόκκινο, με τον Κουλουμπρή με δύο προσωπικά τέρματα να ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 0-3. Τρία λεπτά πριν το τέλος του ημιχρόνου, ο Κίκι διαμόρφωσε το 0-4 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η Αραράτ μείωσε σε 1-4, με τον Ντε με δύο προσωπικά τέρματα στο 27’ και στο 31’ να διαμορφώνει το 1-6. Η Αραράτ λίγο πριν το τέλος, σημείωσε 2 γκολ, με το τελικό σκορ να κλείνει στο 6-3 για την ομάδα της Αμμοχώστου. Πλέον ο Γιώργος Κυριάκου και οι φουτσαλιστές του, θα στρέψουν την προσοχή τους στο επόμενο παιχνίδι με την ΑΜΕΚ Καψάλου, την Πέμπτη στο «Κίτιον».