Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΝΟΡΘΩΣΗΓκολάρα α λα Ρομπέν για τον Ντλοβού, γκολ και ο Ζίγκι! (vid)

Γκολάρα α λα Ρομπέν για τον Ντλοβού, γκολ και ο Ζίγκι! (vid)

Ο πρώην επιθετικός της Ανόρθωσης Ντίνο Ντλοβού, πέτυχε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου της αναμέτρησης Σερίφ Τιρασπόλ-Καραμπάχ (2-1 για τους Αζέρους το σκορ) ένα καταπληκτικό γκολ και οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα πρόκρισης στα Play Offs του Τσάμπιονς Λιγκ.

Γκολ πέτυχε κι ο Ζιγκί Μπαντιμπανγκά με την φανέλα της Σερίφ. Ο πρώην επιθετικός της Ομόνοιας απλά μείωσε σε 2-1.

Δείτε το τέρμα του Νοτιοαφρικανού διεθνούς επιθετικού για το 1-0 των Αζέρων μέσα στην Μολδαβία (πρώτο παιχνίδι στο Μπακού, 0-0):