Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΝΟΡΘΩΣΗΓι' αυτό παίζει (Ανόρθωση)

Γι’ αυτό παίζει (Ανόρθωση)

Τι κι αν έμεινε εκτός στόχων στο πρωτάθλημα από πολύ νωρίς φέτος; Τι κι αν έφτασε στο… χείλος του γκρεμού κινδυνεύοντας να μείνει και εκτός 6αδας;

Η Ανόρθωση κατάφερε όχι μόνο να μπει στην πρώτη εξάδα, αλλά είδε στα μάτια και τους έξι αντιπάλους στα πλέι οφ. Ενδεικτικό αυτού, η νίκη επί του Απόλλωνα (3-1) και η σημερινή ισοπαλία με τον ΑΠΟΕΛ (1-1), χάνοντας το τρίποντο στα τελευταία στάδια του αγώνα. Προσπαθεί η ομάδα του Ρόνι Λέβι να παίζει για το πρεστίζ, το γόητρο και την ιστορία του σωματείου.

Συν τοις άλλης εξαιρουμένης της ήττας από την Ομόνοια (2-0), οι κυανόλευκοι το πάλεψαν με ΑΕΛ (1-0) αφού για μεγάλο χρονικό διάστημα αγωνιζόταν με 10 ποδοσφαιριστής, ενώ με την ΑΕΚ για ένα 45λεπτο ήταν με 9 παίχτες στον αγωνιστικό χώρο, με την ομάδα της Λάρνακας να παίρνει τη νίκη (1-0) στα τελευταία λεπτά του αγώνα.