Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΝΟΡΘΩΣΗBINTEO: Ο… φορ Γκαλίτσιος έβαλε (ξανά) σε θέση οδηγού την Ανόρθωση

BINTEO: Ο… φορ Γκαλίτσιος έβαλε (ξανά) σε θέση οδηγού την Ανόρθωση

Δεξί μπακ απέκτησε ο Τιμούρ Κετσπάγια, σέντερ φορ και μάλιστα ολκής του βγήκε ο Γιώργος Γκαλίτσιος. Ο Ελλαδίτης αμυντικός στο 22’ του αγώνα με τη Νέα Σαλαμίνα έστειλε με κεφαλιά την μπάλα στα δίκτυα του Κίσσα έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Καλτσά και με το τέταρτο φετινό του τέρμα έδωσε προβάδισμα 2-1 στην Ανόρθωση στο ντέρμπι της Αμμοχώστου με τη Νέα Σαλαμίνα στο «Αντώνης Παπαδόπουλος». Οι κυανόλευκοι προηγήθηκαν 1-0 με τον Σελίν στο 7’, ενώ ο Κίνγκσλεϊ ισοφάρισε (προσωρινά) σε 1-1, στο αμέσως επόμενο λεπτό.

Το 2-1 της Ανόρθωσης