Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΝΟΡΘΩΣΗΑνόρθωση: Κλείδωσε τη δεύτερη θέση

Ανόρθωση: Κλείδωσε τη δεύτερη θέση

Νίκη με την οποία εξασφαλίζει και μαθηματικά τη δεύτερη θέση, πέτυχε απόψε η ομάδα φούτσαλ της Ανόρθωσης, η οποία επιβλήθηκε της ΑΕΚ με 3-0. Ο Ραφίνια σημείωσε το πρώτο γκολ, με την ομάδα μας να προηγείται με 1-0 στο ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι φουτσαλιστές της Ανόρθωσης είχαν τον έλεγχο του παιχνιδιού και κυνήγησαν και άλλα τέρματα. Αυτά ήρθαν στα τελευταία λεπτά με τον Κόκκινο να γράφει το 2-0 και τον Φουμάσα το 3-0.

Επόμενο παιχνίδι για την ομάδα της Αμμοχώστου, την Πέμπτη στο «Κίτιον», με αντίπαλο την ομάδα του Δημητράκη Χριστοδούλου Δερύνειας.