aekaelanorthosisapoelapollonarisdoksaehtnikosomonoiaolympiakospaeekpafosSuper LeaguePremier LeagueSerie ALaLigaEuro 2020

Κυπριακό Πρωτάθλημα ΠοδοσφαίρουΑ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑναλυτικά οι κληρώσεις των ευρωπαϊκών διοργανώσεων!

Αναλυτικά οι κληρώσεις των ευρωπαϊκών διοργανώσεων!

Πραγματοποιήθηκαν τη Δευτέρα οι κληρώσεις του τρίτου προκριματικού γύρου όλων των ευρωπαϊκών διοργανώσεων. Ομόνοια, Ανόρθωση, ΑΕΛ και Απόλλων έμαθαν τους αντιπάλους τους σε Τσάμπιονς Λιγκ, Γιουρόπα Λιγκ και Κόνφερνες Λιγκ.

ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΓΚ

Μονοπάτι πρωταθλητών
Ντιναμό Ζάγκρεμπ (Κροατία) / ΟΜΟΝΟΙΑ – Λέγκια Βαρσοβίας (Πολωνία) / Φλόρα Ταλίν (Εσθονία)
Λίνκολν (Γιβραλτάρ) / Κλουζ (Ρουμανία) – Σλόβαν Μπρατισλάβας (Σλοβακία) / Γιάνκγ Μπόις (Ελβετία)
Ολυμπιακός (Ελλάδα) / Νέφτσι (Αζερμπαϊτζάν) – Μούρα (Σλοβενία) / Λουντογκόρετς (Βουλγαρία)
Καϊράτ (Καζακστάν) / Ερυθρός Αστέρας (Σερβία) – Αλασκέρτ (Αρμενία) / Σέριφ Τίρασπολ (Μολδαβία)
Μάλμε (Σουηδία) / Ελσίνκι (Φινλανδία) – Ρέιντζερς (Σκωτία)
Φερεντσβάρος (Ουγγαρία) / Ζάλγκιρις Βίλνιους (Λιθουανία) – Σλάβια Πράγας (Τσεχία)

Μονοπάτι μη πρωταθλητών
Σπαρτάκ Μόσχας (Ρωσία) – Μπενφίκα (Πορτογαλία)
Γκενγκ (Βέλγιο) – Σακτάρ Ντόνετσκ (Ουκρανία)
Μονακό (Γαλλία) – Ραπίντ Βιέννης (Αυστρία) / Σπάρτα Πράγας (Τσεχία)
Αϊντχόβεν (Ολλανδία) / Γαλατασαράι (Τουρκία) – Σέλτικ (Σκωτία) / Μίντιλαντ (Δανία)


ΓΙΟΥΡΟΠΑ ΛΙΓΚ

Μονοπάτι πρωταθλητών
Ντιναμό Ζάγκρεμπ (Κροατία) / ΟΜΟΝΟΙΑ – Λέγκι Βαρσοβίας (Πολωνία) / Φλόρα Ταλίν (Εσθονία)
Μούρα (Σλοβενία) / Λουντογκόρετς (Βουλγαρία) – Φερεντσβάρος (Ουγγαρία) / Ζάλγκιρις Βίλνιους (Λιθουανία)
Καϊράτ Αλματί (Καζακστάν) / Ερυθρός Σταυρός (Σερβία) – Αλασκέρτ (Αρμενία) / Σέριφ Τίρασπολ (Μολδαβία)
Λίνκολν (Γιβραλτάρ) / Κλουζ (Ρουμανία) – Σλόβαν Μπρατισλάβας (Σλοβακία) / Γιανγκ Μπόις (Ελβετία)
Ολυμπιακός (Ελλάδα) / Νέφτσι (Αζερμπαϊτζάν) – Μάλμε (Σουηδία) / Ελσίνκι (Φινλανδία)

Μονοπάτι μη πρωταθλητών
Γιάμπλοντες (Τσεχία) – Σέλτικ (Σκωτία) / Μίντιλαντς (Δανία)
Ραπίντ Βιέννης (Αυστρία) / Σπάρτα Πράγας (Τσεχία) – ΑΝΟΡΘΩΣΗ
Αϊντχόβεν (Ολλανδία) / Γαλατασαράι (Tουρκία) – Τζόνστοουν (Σκωτία)


ΚΟΝΦΕΡΕΝΣ ΛΙΓΚ

Μονοπάτι πρωταθλητών
Διναμό Τιφλίδας (Γεωργία) / Μακάμπι Χάιφα (Ισραήλ) – Τόρσβαν (Νησιά Φαρόε) / Μπούτουτσνοστ (Μαυροβούνιο)
Λίνφιλντ (Β. Ιρλανδία) / Μπάντσα Λούκα (Βοσνία) – Σακτιόρ Σολιγκόρσκ (Λευκορωσία) / Φόλα Ες (Λουξεμβούργο)
Σάμροκ (Ιρλανδία) – Τέουτα (Αλβανία) / Ίντερ Ντ’εσκάλδες (Ανδόρα)
Ρίγα (Λετονία) / Σκεντίγια (Σκόπια) – Φόλγκορε (Σαν Μαρίνο) / Χιμπέρνιανς (Μάλτα)
Πριστίνα (Κόσοβο) / Κόναχς Νόμαντς (Ουαλία) – Βαλούρ (Ισλανία) / Μόντο Γκλιμτ (Νορβηγία)

Κύριο μονοπάτι
Ντιναμό Μπατούμι (Γεωργία) / Μπάτε Μπορίσοφ (Λευκορωσία) – Πέτροκουμπ (Μολδαβία) / Σίβασπορ (Τουρκία)
Σκούπι (Σκόπια) / Σάντα Κλάρα (Πορτογαλία) – Ολίμπια Λιουμπλιάνας (Σλοβενία) / Μπιρκιρκάρα (Μάλτα)
Πάσος Φερέιρα (Πορτογαλία) – Λάρνε (Β. Ιρλανδία) / Άαρχους (Δανία)
Αούστρια Βιέννης (Αυστρία) / Μπρέινταμπλικ (Ισλανδία) – Αμπερντίν (Σκωτία) / Χάκεν (Σουηδία)
Σούντουβα (Λιθουανία) / Ράκοβ (Πολωνία) – Ρουμπίν Καζάν (Ρωσία)
ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία) / Λιεπάγια (Λετονία) – Πογκόν Σεζίν (Πολωνία) / Όσιγιεκ (Κροατία)
Κουόπιο (Φινλανδία) / Πόλταβα (Ουκρανία) – Αστάνα (Καζακστάν) / Άρης Θεσσαλονίκης (Ελλάδα)
Ούιπεστ (Ουγγαρία) – Βαντούζ (Λίχντεσταϊν) – Βασιλεία (Ελβετία) / Παρτιζάνι (Αλβανία)
Λουκέρνη (Ελβετία) – Ντρίτα (Κόσοβο) / Φέγιενορντ (Ολλανδία)
Τραμπζονσπόρ (Τουρκία) – Μόλντε (Νορβηγία) / Σερβέτ (Ελβετία)
Λοκομοτίβ Πλόβντιβ (Βουλγαρία) / Σλοβάτσκο (Τσεχία) – Κοπενχάγη (Δανία) / Τορπέδο Ζόντινο (Λευκορωσία)
Πανεβέζις (Λιθουανία) / Βοϊβόντινα (Σερβία) – ΛΑΣΚ Λίντζ (Αυστρία)
Σότσι (Ρωσία) / Κέσλα (Αζερμπαϊτζάν) – Παρτιζάν (Σερβία) / Ντουνάισκα Στρέντα (Σλοβακία)
Έλφσμποργκ (Σουηδία) / Μιλσάμι (Μολδαβία) – Βελέζ (Βοσνία) / ΑΕΚ Αθηνών (Ελλάδα)
ΡΦΣ (Λετονία) / Ακαδημία Πούσκας (Ουγγαρία) – Γκέντ (Βέλγιο) / Βαλερένγκα (Νορβηγία)
Ντουντελάνζ (Λουξεμβούργο) / Μποέμιαν (Ιρλανδία) – ΠΑΟΚ (Ελλάδα)
Κουκαρίτσκι (Σερβία) / Σουμκαϊτ (Αζερμπαϊτζάν) – Χάμαρμπι (Σουηδία) / Μάριμπορ (Σλοβενία)
ΑΕΛ / Βλάζνια (Αλβανία) – Καραμπάχ (Αζερμπαϊτζάν) / Άσντοντ (Ισραήλ)
Αραράτ (Αρμενία) / Σλασκ Βρότσλαβ (Πολωνία) – Άρντα (Βουλγαρία) / Χάποελ Μπερ Σεβά (Ισραήλ)
Κόλος Κοβαλίβκα (Ουκρανία) – Στεάουα Βουκουρεστίου (Ρουμανία) / Σακτέρ Καραγκαντί (Καζακστάν)
Χιμπέρνιαν (Σκωτία) / Σάντα Κολόμα (Ανδόρα) – Γκζίρα (Μάλτα) / Ριέκα (Κροατία)
Κάουνο Ζάλγκιρις (Λιθουανία) / ΤΝΣ (Ουαλία) – Πλζεν (Τσεχία) / Ντίναμο Μπρεστ (Λεκουρωσία)
Χάιντουκ Σπλιτ (Κροατία) / Τομπόλ Καστανάι (Καζακστάν) – ΑΠΟΛΛΩΝ / Ζίλινα (Σλοβακία)
Σπαρτάκ Τίρναβα (Σλοβακία) / Σέπσι (Ρουμανία) – Σουτγιέσκα (Μαυροβούνιο) / Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)

ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ