Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΕΡΜΗΣΑμάν μία Καρμιώτισσα! (pics & vid)

Αμάν μία Καρμιώτισσα! (pics & vid)

Η Καρμίωτισσα πέτυχε την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα νικώντας τον Ερμή και μάλιστα με το εμφαντικό αποτέλεσμα 3-0 στο ΓΣΖ.

Το σκορ στον αγώνα άνοιξε ο Βαττής στο 25′ και ο Αντάμοβιτς στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 53’ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Τέλος στο 90′ + 2 έπειτα από εύστοχή εκτέλεση πέναλτι του Ταραλίδη διαμορφώθηκε και το τελικό 3-0 του αγώνα.

Η Καρμιώτισσα ήταν καλύτερη, πιο ουσιαστική και κατάφερε να φτάσει στην νίκη απέναντι στον Ερμή που ήταν κατώτερος σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, ενώ ολοκλήρωσε το ματς με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Αντωνίου με απευθείας κόκκινη για χέρι στην προσπάθειά του να αποκρούσει την μπάλα που είχε πορεία προς το τέρμα μετά από σουτ του.

Καρμιώτισσα (Λιάσος Λουκά): Ντράγκοβιτς, Βοσκανιάν, Ταραλίδης, Βαττής (85′ Α. Χριστοφή), Γουίλερ, Αντάμοβιτς, Αρότσα, Πόλιανετς, Σάλιακας (88′ Ε. Κυριάκου), Όρντος (78′ Παπαδόπουλος), Μανογιάν.

Ερμής (Νίκος Παναγιώτου): Στυλιανού, Χριστόφ, Μαρτίνιουκ, Ντα Σίλβα, Ντε Βρίσε, Χόοΐ (25′ Γιαγκουδάκης / 62′ Άλμπα), Αντωνίου, Ντε Μέλο, Μαϊσουράντζε, Μπάουμαν (54′ Αλεξίου), Μπεγκά.

Σκόρερ: 25′ Βαττής, 52′ Αντάμοβιτς, 90′ + 3 πεν. Ταραλίδης.

Κίτρινες: 14′ Αρότσα, 73′ Γουίλερ / 35′ Μπάουμαν, 64′ Μαϊσουράντζε.

Αποβολές: 90′ + 2 Αντωνίου (απευθείας κόκκινη).

Δείτε το Live του αγώνα.

1′ Έναρξη του αγώνα

8′ Πρώτη καλή φάση στον αγώνα για την Καρμιώτισσα με τον Όρτος.

14′ Κίτρινη κάρτα στον Αρότσα (Καρμιώτισσα).

25′ Αλλαγή για τον Ερμή (αναγκαστική), ο Χόοΐ θα περάσει εκτός, τη θέση του πήρε ο Γιαγκουδάκης.

25′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ. Έπειτα απο εκτέλεση κόρνερ ο Βαττής με σουτ στο ύψος τηε περιοχής θα κοντράρει σε αντίπαλο για να πάει στα δίκτυα.

35′ Κίτρινη στον Μπάουμαν (Ερμής).

41′ Πολύ καλή ευκαιρία με τον Βαττή για την Καρμίωτισσα να μην στέλει την μπάλα λίγο πάνω απο την εστία του Στυλιανού.

45′ + 3 Τέλος πρώτου ημιχρόνου. 1-0 μπροστά στο σκορ η Καρμιώτισσα.

45′ Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου.

48′ Ο Ντα Σίλβα σε ωραία ενέργεια έκανε το σουτ απο πλάγια θέση και η μπάλα κατέληξε κόρνερ.

52′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ. Θα κάνει το 2-0 στον αγώνα με τον Αντάμοβιτς να… εκτελεί τον Στυλιανού.

54′ Αλλαγή για τον Ερμή, εκτός θα περάσει ο Μπάουμαν και τη θέση του θα πάρει ο Αλεξίου.

55′ Μεγάλη ευκαιρία για την Καρμιώτισσα να κάνει το 3-0. Ο Στυλιανού μαζεύει.

62′ Τελευταία αλλαγή για τον Ερμή. Εκτός ο Γιαγκουδάκης που πέρασε ως αλλαγή στο 25′ και τη θέση του πήρε ο Άλμπα.

67′ Δοκάρι για την Καρμιώτισσα με τον Μπόγιανετς.

70′ Καλή ευκαιρία για τον Ερμή σε κεφαλία απο εκτέλεση κόρνερ.

78′ Αλλαγή για την Καρμιώτισσα. Εκτός ο Όρντος, μέσα ο Παπαδόπουλος.

85′ Αλλαγή για την Καρμιώτισσα. Εκτός ο Βαττής (σκόρερ) εντός ο Α. Χριστοφή.

88′ Τελευταία αλλαγή για την Καρμιώτισσα. Εκτός ο Σάλιακας, εντός ο Ε. Κυριάκου.

90′ Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90′ + 2 Πέναλτι υπέρ της Καρμιώτισσας. Θα αποκρούσει στην γραμμή με το χέρι ο Ι.Αντωνίου και θα αποβληθεί με απευθείας κόκκινη κάρτα.

90′ + 3 ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ. Εύστοχος ο Ταραλίδης απο τα έντεκα βήματα.

90′ + 4 Τέλος του αγώνα.