Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥΤου πήρε τη νίκη... από το στόμα! (vds)

Του πήρε τη νίκη… από το στόμα! (vds)

Ο Απόλλων και η ΑΕΛ εξήλθαν ισόπαλοι 1-1 σε ένα ματς με εντάσεις, αρκετά φάουλ, δυνατές μονομαχίες και μοιρασμένο από πλευράς απόδοσης, καθώς οι κυανόλευκοι και οι γαλαζοκίτρινοι είχαν από ένα ημίχρονο.

ΓΚΟΛ 1-1: Στο 89ο λεπτό του ντέρμπι η ΑΕΛ έφερε το παιχνίδι στα ίσα με τον Αουραμπαρένα. Ο Σάσι έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Μαύρου πήδηξε ψηλά, πήρε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι. Στην επαναφορά ο Ισπανός επιθετικός έσπρωξε την μπάλα με το κορμί του στα δίκτυα και έφερε το παιχνίδι στα ίσα.

ΓΚΟΛ 1-0: Στο 49ο λεπτό του μεγάλου ντέρμπι στη Λεμεσό ο Απόλλων άνοιξε το σκορ και… έβαλε φωτιά στη δυτική εξέδρα του Τσιρείου. Ο Μαρτίνες έκανε ωραία σέντρα από τα αριστερά και ο Σελάγια με κεφαλιά-ψαράκι έστειλε την μπάλα στα δίκτυα του Βοζίνια για το 1-0 του Απόλλωνα.