Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥΣκαπούλλης: Κόκκινη στην ΑΕΛ, πρόβλημα με Μολ και διευκρίνιση για χρονόμετρα

Σκαπούλλης: Κόκκινη στην ΑΕΛ, πρόβλημα με Μολ και διευκρίνιση για χρονόμετρα

Ο αναλυτής επίμαχων φάσεων, Χρίστος Σκαπούλλης, σχολίασε τις επίμαχες φάσεις της πρεμιέρας στην εκπομπή του ΡΙΚ2 «Γκολ και θέαμα».

Ολυμπιακός-ΑΕΛ 1-2:

88’ εκτέλεση φάουλ από τον Ολυμπιακό: Για να χτυπηθεί η μπάλα, πρέπει να είναι σταματημένη και εδώ δεν ήταν.

89’ οφσάιντ για τον Ολυμπιακό: Ο επόπτης δείχνει οφσάιντ λανθασμένα σε φάση του Ολυμπιακού.

90’+4, ο Ολυμπιακός διεκδικεί πέναλτι: Καθαρή παράβαση εκτός περιοχής. Ο παίκτης του Ολυμαικού είναι έτοιμος να σκοράρει και εμποδίζεται. Είναι κόκκινη κάρτα.

90’+5, ο Ολυμπιακός διεκδικεί πέναλτι: Καθαρή παράβαση, ανατροπή και δεν δόθηκε πέναλτι.

Απόλλων-Δόξα 1-1

Η φανέλα του Μολ είναι ίδια με αυτή των παικτών. Ο κανονισμός είναι ξεκάθαρος, πρέπει να είναι διαφορετική.

ΑΠΟΕΛ-Καρμιώτισσα 2-2:

56’: Υπήρξε τράβηγμα από τον παίκτη της Καρμιώτισσας στον παίκτη του ΑΠΟΕΛ.

79’: Καμία παράβαση όμως ο Τάαμαρι όταν είδε πως σφύριξε ο διαιτητής κλωτσάει την μπάλα. Αντιαθλητική συμπεριφορά.

Επίσης, πρόσθεσε: «Στο πρώτο μέρος ο διαιτητής έβαλε 2 λεπτά και στο δεύτερο έβαλε 3 λεπτά και το έληξε στο 92:52. Το έψαξα και εντόπισα πως το χρονόμετρο της τηλεόρασης με αυτό του διαιτητή δεν είναι συγχρονισμένα. Έχουν 30-40 διαφορά. Το λέω για να καλύψουμε και λίγο τους διαιτητές».