Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥΠέναλτι-μαρς (δεν) έδωσε ο Τσούκκας! (video)

Πέναλτι-μαρς (δεν) έδωσε ο Τσούκκας! (video)

Καλά τα πήγαινε μέχρι το 90ο λεπτό του αγώνα ο Αβραάμ Τσούκκας στο ματς του Εθνικού με την ΑΕΛ.

Κάποια λαθάκια στον πειθαρχικό τομέα «συγχωρούνται» για τον ρέφερι, όμως το πέναλτι που δεν έδωσε στους γηπεδούχους, στο τελευταίο λεπτό της κανονικής διάρκειας, δεν συγχωρείται με τίποτα.

Ο Χατζηβασίλης πρόλαβε να… τσιμπήσει την μπάλα πριν από τον Ρόμο, ο οποίος άπλωσε τα χέρια του και τον ανέτρεψε καθαρά.

Ο Τσούκκας θα έπρεπε να υποδείξει το πέναλτι, δεν το έκανε και σωστά οι Αχνιώτες διαμαρτυρήθηκαν πολύ έντονα στη συνέχεια. Το σκορ εκείνη τη στιγμή ήταν 2-2, που ήταν και το τελικό.

Αξίζει να σημειωθεί πως στην αρχή της φάσης προηγήθηκε φάουλ στο κέντρο του γηπέδου υπέρ της ΑΕΛ, όμως αυτό δεν σφυρίχθηκε. Και στην εξέλιξη της φάσης έγινε η ανατροπή του Χατζηβασίλη.