Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥΠαντελίδης: «Βαθμολογικά δεν κάναμε τίποτα...»

Παντελίδης: «Βαθμολογικά δεν κάναμε τίποτα…»

Ευχαριστημένος από το αποτέλεσμα και τη νίκη (3-0) επί του Ολυμπιακού έμεινε ο προπονητής της ΑΕΛ Σάββας Παντελίδης, σύμφωνα με όσα δήλωσε μετά το τέλος του αγώνα. Χαρακτήρισε δίκαιη τη νίκη, ωστόσο, όπως είπε, βαθμολογικά δεν έκαναν τίποτα, αφού έχουν ακόμα αρκετό δρόμο.

Όσα δήλωσε ο Σάββας Παντελίδης:

«Πετύχαμε μια απόλυτα δίκαιη νίκη. Συγχαρητήρια στα παιδιά για τη προσπάθεια τους. Στο πρώτο ημίχρονο βγήκαν όλα όσα είχαμε σχεδιάσει. Μας έδωσαν μεγάλη αυτοπεποίθηση τα γκολ. Επιτέλους είχαμε το μυαλό πως θα βάλουμε περισσότερους παίκτες στην περιοχή.

Διαχειριστήκαμε το ματς στο δεύτερο ημίχρονο. Δώσαμε λεπτά και σε παιδιά που είχαν τραυματισμούς. Ασφαλώς είμαι ευχαριστημένος για την εμφάνιση. Βαθμολογικά δεν κάναμε τίποτα, έχουμε δρόμο αρκετό. Θέλω η ομάδα μου να σκοράρει και όχι να κρατά το αποτέλεσμα. Δεν είναι όλα τα ματς ίδια».