Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥΠάλεψαν μέχρι το τέλος και τα κατάφεραν

Πάλεψαν μέχρι το τέλος και τα κατάφεραν

Νίκη και για την ομάδα της ΑΕΛ των Κ-17 με 3-2 στον εκτός έδρας αγώνα της του Σαββάτου με τον Εθνικό Άσσιας. Ένας αγώνας που κράτησε το ενδιαφέρον και μπόλικη αγωνία ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Ευάγγελος Ανδρέου ανοίγει το σκορ στο 8ο λεπτό για την ομάδα της Λεμεσού. Στο 67ο λεπτό η ΑΕΛ δέχεται την ισοφάριση αλλά στο 72ο λεπτό ο Χαράλαμπος Μελαναρκίτης φέρνει την ομάδα της Λεμεσού και πάλι μπροστά στο σκορ με 1-2.

Στο 75’ δέχθηκε για δεύτερη φορά την ισοφάριση αλλά οι ποδοσφαιριστές δεν σταμάτησαν να αγωνίζονται μέχρι που τελικά στο 80’ ο Δημήτρης Αβραάμ δίνει την νίκη για την ΑΕΛ.