Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥΑπόλλων-ΑΕΛ: Το... ροντέο στο Τσίρειο και τα τραγικά λάθη της διαιτησίας (vid)

Απόλλων-ΑΕΛ: Το… ροντέο στο Τσίρειο και τα τραγικά λάθη της διαιτησίας (vid)

Προβάδισμα πρόκρισης πήρε η ΑΕΛ. Με πρωταγωνιστή τον Χουράδο που σκόραρε δις, η ομάδα του Ντούσαν Κέρκεζ κέρδισε με 2-1 και «βλέπει» τελικό.

Στο 40ο λεπτό ο Χουράδο με κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ του Ντα Σίλβα άνοιξε το σκορ για την ΑΕΛ, η οποία πήγε στην ανάπαυλα με το υπέρ της 1-0. Το δεύτερο μέρος ήταν… ροντέο. Φάσεις εκατέρωθεν, τετ-α-τετ χαμένα και τελικά ο Απόλλωνας έφερε το ματς στα ίσα στο 75ο λεπτό με τον Ψύχα να αξιοποιεί την ασίστ του Σαρδινέρο για να γράφει το 1-1.

Ωστόσο, η χαρά των τυπικά γηπεδούχων κράτησε μόλις έξι λεπτά καθώς η ΑΕΛ βρήκε το γκολ της νίκης με πέναλτι του Χουράδο στο 81’, παίρνοντας τεράστιο προβάδισμα πρόκρισης στον τελικό, μετά από 10 χρόνια!

Το ματς σημαδεύτηκε από τραγικά λάθη της διατησίας!