Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥΑπόλλων – ΑΕΛ: Με δύο «κόντρες» του Καρ, 1-1 στο Τσίρειο!

Απόλλων – ΑΕΛ: Με δύο «κόντρες» του Καρ, 1-1 στο Τσίρειο!

Ο Ντον Καρ ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής στο πρώτο ημίχρονο του ντέρμπι της Λεμεσού, ανάμεσα στον Απόλλωνα και την ΑΕΛ. Ο Άγγλος φορ σκόραρε στο 19’, όμως το τέρμα του ακυρώθηκε ορθά ως οφσάιντ.

Στο 37’ έπειτα από εξαιρετική προσπάθεια και σουτ του Μάρκοβιτς η μπάλα βρήκε στο σώμα του, άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίκτυα του Βοζίνια με τον Απόλλωνα να παίρνει προβάδισμα 1-0. Η χαρά των γαλάζιων κράτησε μόλις πέντε λεπτά, αφού στο 42΄ μετά από εκτέλεση φάουλ του Ιβάν Κάρλος η μπάλα κτύπησε στο πόδι του Καρ, άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίκτυα του Μολ, ο οποίος είχε κατεύθυνση προς την αντίθετη πλευρά και δεν μπόρεσε να αντιδράσει.