Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥΑΕΛ: Η δυναστεία των «λεόντων»!

ΑΕΛ: Η δυναστεία των «λεόντων»!

Τον… νόμο της προσπαθεί να επιβάλει η ΑΕΛ στους αγώνες Κυπέλλου Coca-Cola με αντίπαλο τον Απόλλωνα. Στις τρεις τελευταίες φορές που η κληρωτίδα τους έφερε ζευγάρι στο θεσμό, οι πανηγυρισμοί και μάλιστα ξέφρενοι, ήταν για τους γαλαζοκίτρινους.

Κάτι σαν δυναστεία των «Λεόντων», οι οποίοι εξασφάλισαν την πρόκριση σε βάρος του συμπολίτη τους το 2019 (με δύο γκολ του Χουράδο στο πρώτο ματς), στην περσινή περίοδο με ανατροπή (με γκολ του Σάντος και του Παπαφώτη στην παράταση).

Χθες παρά το γεγονός ότι παρατάχθηκαν με πάμπολλες απουσίες, η πρόκριση ήρθε με ακόμη μεγαλύτερο σασπένς. Στη διαδικασία των πέναλτι με 5-4, αφού η κανονική διάρκεια και η ημίωρη παράταση ολοκληρώθηκε με 0-0.