Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥΑΕΛ: Φιλική «τριάρα» επί της Καρμιώτισσας, πρώτο του Τσάβες

ΑΕΛ: Φιλική «τριάρα» επί της Καρμιώτισσας, πρώτο του Τσάβες

Με 3-1 επιβλήθηκε της Καρμιώτισσας η ΑΕΛ σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο προπονητικό κέντρο των γαλαζοκιτρίνων στο Πελένδρι. Το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της λεμεσιανής ομάδας πέτυχε ο Αντρέ Τσάβες, ενώ οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν το πρώτο ημίχρονο με ισοπαλία (1-1).

Στην επανάληψη με γκολ του Θεμιστοκλέους (70’) και Πελέ (76’) οι γηπεδούχοι πήραν τελικά τη νίκη απέναντι στην ομάδα των Πάνω Πολεμιδιών, για την οποία σκόραρε ο Μάρκου.

Γκολ: Τσάβες, Θεμιστοκλέους, Πελέ / Μάρκου

ΑΕΛ: Εβόρα, Ιωάννου, Ντάφερφελντ, Τεϊσέιρα, Έουλερ, Ρεϊνολντς, Ζντρασκόφσκι, Παπαφώτης, Μάζουρεκ, Τσάβες, Μαϊντεβατς.

Καρμιώτισσα: Κωνσταντίνου, Μαμμίδης, Χαριδίμου, Ευσταθίου, Μάρκου, Γιέμπλι, Κυριάκου, Σιλβέστρου, Κωνσταντίνου Ν. Ορφανίδης, Μενελάου.