Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥΆδοξο τέλος στο πρώτο φιλικό

Άδοξο τέλος στο πρώτο φιλικό

Διακοπή στο πρώτο φιλικό της ΑΕΛ στη Βουλγαρία. O αγώνας διακόπηκε λίγο μετά το ημίχρονο με το σκορ να είναι στο 0-0.

Σύμφωνα με την ενημέρωση από πλευράς των γαλαζοκιτρίνων υπήρξε ένα επεισόδιο μεταξύ του προπονητή της αντίπαλης ομάδας και των διαιτητών με αποτέλεσμα η διαιτητική ομάδα να αποχωρήσει. Η εν λόγω εξέλιξη δεν επέτρεψε τη συνέχεια του φιλικού παιχνιδιού.

Όπως ενημερώνει η επίσημη ΑΕΛ μέσω Facebook η ομάδα συνεχίζει με οικογενειακό δίτερμα. Για την ιστορία και μόνο η ενδεκάδα που αγωνίστηκε περίπου για ένα ημίχρονο ήταν οι Ρόμο, Ουέλιγκτον, Νικολάου, Φορτούνα, Σοάρες, Αϊρόσα, Μπογιόμ, Μαύρου, Σιελης, Φιρμίνο, Μέσκα.