Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣΤρισκόφσκι(σε) τα δίχτυα και πέρνα!

Τρισκόφσκι(σε) τα δίχτυα και πέρνα!

ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ ΘΕΟΧΑΡΟΥΣ

Η ΑΕΚ προκρίθηκε στην επόμενη φάση, όχι από τον πρώτο αγώνα κόντρα στη Φολγκόρε, αλλά από το πρώτο κιόλας ημίχρονο. Με το 3-0 ως σκορ ημιχρόνου κόντρα στην ομάδα του Σαν Μαρίνο και βάσει της άθλιας εικόνας της Φολγκόρε, δεν χρειάζεται να μιλάει κανείς για τυχόν εκπλήξεις στον επαναληπτικό.

Απλά περιμένουμε το αποτέλεσμα του αγώνα για να μιλάμε με μεγαλύτερη σιγουριά ενόψει του επαναληπτικού στις 7 Ιουλίου. Αυτό που ξεχώρισε στο πρώτο μέρος του ματς με τη Φολγκόρε ήταν τα δύο γκολ του Ιβάν Τρισκόφσκι ο οποίος συνέχισε απ’ εκεί που έμεινε στη λήξασα σεζόν, όσον αφορά στη έφεσή του στο σκοράρισμα.

Ο Σκοπιανός εξτρέμ σκόραρε στο 22’ και στο 34’ πετυχαίνοντας το πρώτο και το τρίτο γκολ της ΑΕΚ αντίστοιχα. Το ίδιο ισχύει και για τον Άλβες όσον αφορά στη δεινότητα στο σκοράρισμα, ο οποίος πέτυχε το δεύτερο γκολ της ομάδας του στο 31’.

Και τα τρία γκολ είχαν τη δική τους διαφορετική ομορφιά.