aekaelanorthosisapoelapollonarisdoksaehtnikosomonoiaolympiakospaeekpafosSuper LeaguePremier LeagueSerie ALaLigaEuro 2020

Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΕΖ ΖΑΚΑΚΙΟΥΤο πρόγραμμα και οι τηλεοπτικές μεταδόσεις της 20ης αγωνιστικής

Το πρόγραμμα και οι τηλεοπτικές μεταδόσεις της 20ης αγωνιστικής

Με τους αγώνες της 20ης αγωνιστικής συνεχίζεται το επόμενο τριήμερο το Πρωτάθλημα Cyta. Για άλλη μια αγωνιστική, το πρόγραμμα περιλαμβάνει αμφίρροπες αναμετρήσεις αλλά και αναμετρήσεις με φαβορί και αουτσάιντερ.

Πρώτο χρονικά παιχνίδι αυτό που θα γίνει αύριο στη Λάρνακα μεταξύ της Ανόρθωσης και της Ομόνοιας και το οποίο συγκεντρώνει μεγάλο βαθμολογικό ενδιαφέρον.

Αύριο επίσης και η αναμέτρηση της δεύτερης στη βαθμολογία ΑΕΚ με τον Άρη στο Τσίρειο ενώ το πρωτοπόρο ΑΠΟΕΛ υποδέχεται την Κυριακή την ΑΕΖ.

Δύσκολη εκτός έδρας αποστολή την Κυριακή για την 3η στη βαθμολογία ΑΕΛ που αγωνίζεται με τη Νέα Σαλαμίνα ενώ ο 4ος Απόλλωνας υποδέχεται τον Ερμή που βρίσκεται στην 6η θέση.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι τηλεοπτικές μεταδόεις της 20ης αγωνιστικής:

Σάββατο, 21 Ιανουαρίου

17:00 Ανόρθωση – Ομόνοια (Cytavision Sports 1)
18:00 Άρης – ΑΕΚ (Cytavision Sports 2)

Κυριακή, 22 Ιανουαρίου

16:00 Νέα Σαλαμίνα – ΑΕΛ (Cytavision Sports 2)
16:00 Απόλλων – Ερμή (Primetel)
17:00 ΑΠΟΕΛ – ΑΕΖ (Cytavision Sports 1)
18:00 Καρμιώτισσα – Αναγέννηση (Cytavision Sports 7)

Δευτέρα, 23 Ιανουαρίου

19:00 Εθνικός – Δόξα (Cytavision Sports 1)

Βαθμολογία

1 ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 19 14 4 1 45 10 46
2 Α.Ε.Κ.ΛΑΡΝΑΚΑΣ 19 14 3 2 37 11 45
3 ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ 19 12 5 2 28 11 41
4 ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 19 12 4 3 42 16 40
5 ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 19 11 4 4 38 26 37
6 ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 19 8 4 7 25 28 28
7 ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ 19 7 5 7 18 21 26
8 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 19 7 3 9 31 32 24
9 ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ 19 5 7 7 20 21 22
10 ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ 19 5 4 10 20 39 19
11 ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 19 3 5 11 17 39 14
12 ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ 19 2 5 12 8 27 11
13 ΑΕΖ ΖΑΚΑΚΙΟΥ 19 1 6 12 19 42 9
14 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ 19 0 5 14 16 41 5

ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ