Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣΟ MVP «Tρίσκο», το σημαντικό γκολ και ο διαιτητής

Ο MVP «Tρίσκο», το σημαντικό γκολ και ο διαιτητής

ΤΟΥ ΠΑΝΟΥ ΛΑΡΚΟΥ

Πέτυχε το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης με το οποίο η ΑΕΚ κατάφερε να πάρει τρεις σημαντικούς βαθμούς και να επιστρέψει στις επιτυχίες. Ήταν δραστήριος, κινητικός και προσπάθησε να πιέσει με τα τρεξίματά του.

Ο λόγος για τον Ιβάν Τρισκόφσκι που οδήγησε την ομάδα του στην επιτυχία με 1-0 επί της Ανόρθωσης στο «Αντώνης Παπαδόπουλος». Το γρήγορο γκολ που σημείωσε η ΑΕΚ, μόλις στο 6ο λεπτό, ήταν πολύ σημαντικό για τους φιλοξενούμενους καθώς έφεραν το παιχνίδι στα μέτρα τους, αλλά κι επειδή η Ανόρθωση βρέθηκε πίσω στο σκορ από νωρίς και αναγκάστηκε να αλλάξει τα πλάνα της.

Σε ένα παιχνίδι με πολλά νεύρα και τους ποδοσφαιριστές να μην τον βοηθούν, ο διαιτητής Λούκας Σωτηρίου τα πήγε πολύ καλά. Σωστή ήταν η απόφασή του να σφυρίξει πέναλτι στο 6ο λεπτό υπέρ της ΑΕΚ, μιας και ο Κόπριβετς ανέτρεψε τον Τέτε, ενώ και στις κάρτες που έδειξε ήταν σωστός.