aekaelanorthosisapoelapollonarisdoksaehtnikosomonoiaolympiakospaeekpafosSuper LeaguePremier LeagueSerie ALaLigaEuro 2020

Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣΝτέρμπι: Σημειώστε τις αγωνιστικές!

Ντέρμπι: Σημειώστε τις αγωνιστικές!

Δείτε πότε θα διεξαχθουν τα πιο μεγάλα ντέρμπι του κυπριακού πρωταθλήματος. Στη 2η αγωνιστική Απόλλων-Ομόνοια και ΑΠΟΕΛ-ΑΕΛ. Την 3η αγωνιστική: Σαλαμίνα-ΑΠΟΕΛ, την 4η αγωνιστική: ΑΠΟΕΛ-Ανόρθωση και ΑΕΚ-ΑΕΛ.

Εξαιρετικά άτυχος ο ΑΠΟΕΛ

Την 5η αγωνιστική είναι το ντέρμπι ΑΕΛ-Απόλλων, 6η αγωνιστική θα γίνει το ΑΕΚ-Ανόρθωση, 7η αγωνιστική το Ανόρθωση-Απόλλων, 8η αγωνιστική το Ομόνοια-ΑΕΛ και ΑΕΚ-ΑΠΟΕΛ.

Ντέρμπι «φωτιά» με το καλημέρα!

Την 9η αγωνιστική θα διεξαχθεί το ντέρμπι ΑΠΟΕΛ-Απόλλων, 10η αγωνιστική το Ομόνοια-Ανόρθωση, 11η το ΑΕΚ-Απόλλων, 12η το Ομόνοια-ΑΠΟΕΛ (πάλι κοντά στα Χριστούγεννα!). 13η αγωνιστική το Ανόρθωση-ΑΕΛ. Το αναλυτικό πρόγραμμα του Πρωταθλήματος Cyta αγωνιστικής περιόδου 2017 – 2018.

Ομόνοια: Η… τύχη της γύρισε την πλάτη

Α ΓΥΡΟΣ

1η αγωνιστική (19.08.2017 – 20.08.2017)

Εθνικός Άχνας – Αλκή Ορόκλινη

Πάφος FC – Απόλλων

Ομόνοια – ΑΕΚ

Ολυμπιακός – Δόξα

Ερμής – ΑΠΟΕΛ

ΑΕΛ – Άρης

Νέα Σαλαμίνα – Ανόρθωση

2η αγωνιστική (26.08.2017 – 27.08.2017)

Εθνικός Άχνας – Πάφος FC

Άρης – Νέα Σαλαμίνα

ΑΠΟΕΛ – ΑΕΛ

Δόξα – Ερμής

ΑΕΚ – Ολυμπιακός

Απόλλων – Ομόνοια

Αλκή Ορόκλινη – Ανόρθωση

3η αγωνιστική (09.09.2017 – 10.09.2017)

Πάφος FC – Αλκή Ορόκλινη

Ομόνοια – Εθνικός Άχνας

Ολυμπιακός – Απόλλων

Ερμής – ΑΕΚ

ΑΕΛ – Δόξα

Νέα Σαλαμίνα – ΑΠΟΕΛ

Ανόρθωση – Άρης

4η αγωνιστική (16.09.2017 – 17.09.2017)

Εθνικός Άχνας – Ολυμπιακός

Πάφος FC – Ομόνοια

ΑΠΟΕΛ – Ανόρθωση

Δόξα – Νέα Σαλαμίνα

ΑΕΚ – ΑΕΛ

Απόλλων – Ερμής

Αλκή Ορόκλινη – Άρης

5η αγωνιστική (23.09.2017 – 24.09.2017)

Ομόνοια – Αλκή Ορόκλινη

Ολυμπιακός – Πάφος FC

Ερμής – Εθνικός Άχνας

ΑΕΛ – Απόλλων

Νέα Σαλαμίνα – ΑΕΚ

Ανόρθωση – Δόξα

Άρης – ΑΠΟΕΛ

6η αγωνιστική (30.09.2017 – 01.10.2017)

Εθνικός Άχνας – ΑΕΛ

Πάφος FC – Ερμής

Ομόνοια – Ολυμπιακός

Δόξα – Άρης

ΑΕΚ – Ανόρθωση

Απόλλων – Νέα Σαλαμίνα

Αλκή Ορόκλινη – ΑΠΟΕΛ

7η αγωνιστική (14.10.2017 – 15.10.2017)

Ολυμπιακός – Αλκή Ορόκλινη

Ερμής – Ομόνοια

ΑΕΛ – Πάφος FC

Νέα Σαλαμίνα – Εθνικός Άχνας

Ανόρθωση – Απόλλων

Άρης – ΑΕΚ

ΑΠΟΕΛ – Δόξα

8η αγωνιστική (21.10.2017 – 22.10.2017)

Εθνικός Άχνας – Ανόρθωση

Πάφος FC – Νέα Σαλαμίνα

Ομόνοια – ΑΕΛ

Ολυμπιακός – Ερμής

ΑΕΚ – ΑΠΟΕΛ

Απόλλων – Άρης

Αλκή Ορόκλινη – Δόξα

9η αγωνιστική (24.10.2017 – 26.10.2017)

Ερμής – Αλκή Ορόκλινη

ΑΕΛ – Ολυμπιακός

Νέα Σαλαμίνα – Ομόνοια

Ανόρθωση – Πάφος FC

Άρης – Εθνικός Άχνας

ΑΠΟΕΛ – Απόλλων

Δόξα – ΑΕΚ

10η αγωνιστική (28.10.2017 – 29.10.2017)

Εθνικός Άχνας – ΑΠΟΕΛ

Πάφος FC – Άρης

Ομόνοια – Ανόρθωση

Ολυμπιακός – Νέα Σαλαμίνα

Ερμής – ΑΕΛ

Απόλλων – Δόξα

Αλκή Ορόκλινη – ΑΕΚ

11η αγωνιστική (04.11.2017 – 05.11.2017)

ΑΕΛ – Αλκή Ορόκλινη

Νέα Σαλαμίνα – Ερμής

Ανόρθωση – Ολυμπιακός

Άρης – Ομόνοια

ΑΠΟΕΛ – Πάφος FC

Δόξα – Εθνικός Άχνας

ΑΕΚ – Απόλλων

12η αγωνιστική (18.11.2017 – 19.11.2017)

Εθνικός Άχνας – ΑΕΚ

Πάφος FC – Δόξα

Ομόνοια – ΑΠΟΕΛ

Ολυμπιακός – Άρης

Ερμής – Ανόρθωση

ΑΕΛ – Νέα Σαλαμίνα

Αλκή Ορόκλινη – Απόλλων

13η αγωνιστική (25.11.2017 – 26.11.2017)

Νέα Σαλαμίνα – Αλκή Ορόκλινη

Ανόρθωση – ΑΕΛ

Άρης – Ερμής

ΑΠΟΕΛ – Ολυμπιακός

Δόξα – Ομόνοια

ΑΕΚ – Πάφος FC

Απόλλων – Εθνικός Άχνας

Β ΓΥΡΟΣ

14η αγωνιστική (02.12.2017 – 03.12.2017)

Αλκή Ορόκλινη – Εθνικός Άχνας

Απόλλων – Πάφος FC

ΑΕΚ – Ομόνοια

Δόξα – Ολυμπιακός

ΑΠΟΕΛ – Ερμής

Άρης – ΑΕΛ

Ανόρθωση – Νέα Σαλαμίνα

15η αγωνιστική (09.12.2017 – 10.12.2017)

Πάφος FC – Εθνικός Άχνας

Νέα Σαλαμίνα – Άρης

ΑΕΛ – ΑΠΟΕΛ

Ερμής – Δόξα

Ολυμπιακός – ΑΕΚ

Ομόνοια – Απόλλων

Ανόρθωση – Αλκή Ορόκλινη

16η αγωνιστική (16.12.2017 – 17.12.2017)

Αλκή Ορόκλινη – Πάφος FC

Εθνικός Άχνας – Ομόνοια

Απόλλων – Ολυμπιακός

ΑΕΚ – Ερμής

Δόξα – ΑΕΛ

ΑΠΟΕΛ – Νέα Σαλαμίνα

Άρης – Ανόρθωση

17η αγωνιστική (20.12.2017 – 21.12.2017)

Ολυμπιακός – Εθνικός Άχνας

Ομόνοια – Πάφος FC

Ανόρθωση – ΑΠΟΕΛ

Νέα Σαλαμίνα – Δόξα

ΑΕΛ – ΑΕΚ

Ερμής – Απόλλων

Άρης – Αλκή Ορόκλινη

18η αγωνιστική (02.01.2018 – 03.01.2018)

Αλκή Ορόκλινη – Ομόνοια

Πάφος FC – Ολυμπιακός

Εθνικός Άχνας – Ερμής

Απόλλων – ΑΕΛ

ΑΕΚ – Νέα Σαλαμίνα

Δόξα – Ανόρθωση

ΑΠΟΕΛ – Άρης

19η αγωνιστική (06.01.2018 – 07.01.2018)

ΑΕΛ – Εθνικός Άχνας

Ερμής – Πάφος FC

Ολυμπιακός – Ομόνοια

Άρης – Δόξα

Ανόρθωση – ΑΕΚ

Νέα Σαλαμίνα – Απόλλων

ΑΠΟΕΛ – Αλκή Ορόκλινη

20ή αγωνιστική (13.01.2018 – 14.01.2018)

Αλκή Ορόκλινη – Ολυμπιακός

Ομόνοια – Ερμής

Πάφος FC – ΑΕΛ

Εθνικός Άχνας – Νέα Σαλαμίνα

Απόλλων – Ανόρθωση

ΑΕΚ – Άρης

Δόξα – ΑΠΟΕΛ

21η αγωνιστική (20.01.2018 – 21.01.2018)

Ανόρθωση – Εθνικός Άχνας

Νέα Σαλαμίνα – Πάφος FC

ΑΕΛ – Ομόνοια

Ερμής – Ολυμπιακός

ΑΠΟΕΛ – ΑΕΚ

Άρης – Απόλλων

Δόξα – Αλκή Ορόκλινη

22η αγωνιστική (27.01.2018 – 28.01.2018)

Αλκή Ορόκλινη – Ερμής

Ολυμπιακός – ΑΕΛ

Ομόνοια – Νέα Σαλαμίνα

Πάφος FC – Ανόρθωση

Εθνικός Άχνας – Άρης

Απόλλων – ΑΠΟΕΛ

ΑΕΚ – Δόξα

23η αγωνιστική (03.02.2018 – 04.02.2018)

ΑΠΟΕΛ – Εθνικός Άχνας

Άρης – Πάφος FC

Ανόρθωση – Ομόνοια

Νέα Σαλαμίνα – Ολυμπιακός

ΑΕΛ – Ερμής

Δόξα – Απόλλων

ΑΕΚ – Αλκή Ορόκλινη

24η αγωνιστική (10.02.2018 – 11.02.2018)

Αλκή Ορόκλινη – ΑΕΛ

Ερμής – Νέα Σαλαμίνα

Ολυμπιακός – Ανόρθωση

Ομόνοια – Άρης

Πάφος FC – ΑΠΟΕΛ

Εθνικός Άχνας – Δόξα

Απόλλων – ΑΕΚ

25η αγωνιστική (17.02.2018 – 18.02.2018)

ΑΕΚ – Εθνικός Άχνας

Δόξα – Πάφος FC

ΑΠΟΕΛ – Ομόνοια

Άρης – Ολυμπιακός

Ανόρθωση – Ερμής

Νέα Σαλαμίνα – ΑΕΛ

Απόλλων – Αλκή Ορόκλινη

26η αγωνιστική (24.02.2018 – 25.02.2018)

Αλκή Ορόκλινη – Νέα Σαλαμίνα

ΑΕΛ – Ανόρθωση

Ερμής – Άρης

Ολυμπιακός – ΑΠΟΕΛ

Ομόνοια – Δόξα

Πάφος FC – ΑΕΚ

Εθνικός Άχνας – Απόλλων

ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ