Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣΛευκή ισοπαλία για την ΑΕΚ με την Μπεϊτάρ

Λευκή ισοπαλία για την ΑΕΚ με την Μπεϊτάρ

Δεύτερο φιλικό προετοιμασίας για την AEK και πρώτο στο εξωτερικό, με αντίπαλο την Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ και αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα (0-0). Αναλυτικά η περιγραφή από το γραφείο Τύπου των Λαρνακέων.

Το φιλικό διεξάγεται στο Bad Radkersburg, παρουσία του Προέδρου Άντρου Καραπατάκη.

H σύνθεση της ομάδας μας: Ruben, Truyols (35′ Χριστοφόρου), Gustavo, Milicevic, Angel, Fernandez, Olatunji, Αναστασίου, Σιαθάς, Ναούμ, Μακρής.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Ruben, Thandi, Spirovski, Acoran (75′ Καλαϊτζής), Romo, Mikel, Εγγλέζου, Στεφάνου (76′ Μάμας), Χριστοφόρου, Derbyshire, Thiago.

Η περιγραφή της αναμέτρησης:

1′ Έναρξη της αναμέτρησης.
7′ Πολύ καλή μπαλιά του Ναούμ για τον Gustavo, τον οποίο πρόλαβαν τελευταία στιγμή οι αμυντικοί της Beirat.
15′ Χωρίς κάτι το αξιοσημείωτο το πρώτο 15λεπτο. Kαλός ο ρυθμός, αλλά χωρίς φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες.
31′ Σουτ των Ισραηλινών από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ο Ruben ελέγχει και αφήνει την μπάλα να περάσει έξω.
32′ Πρώτη καλή στιγμή για την ομάδα μας. Ο Ναούμ έστρωσε για τον Αναστασίου, που έκανε το σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής και έστειλε την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.
45′ Tέλος πρώτου ημιχρόνου.

46′ Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου.
62′ Σουτ του Romo από πλάγια θέση, η μπάλα παράλληλα με την εστία.
71′ O Eγγλέζου εκτέλεσε από πλάγια θέση το φάουλ, δεν μπόρεσε να μπει κάποιος στην πορεία της μπάλας και μάζεψε ο αντίπαλος τερματοφύλακας.
74′ Kόρνερ από τον Εγγλέζου, ο Derbyshire στο δεύτερο δοκάρι δεν πρόλαβε να κάνει την κεφαλιά.
75′ Η πιο καλή ευκαιρία της ομάδας μας στο παιχνίδι. Συνεργασία Derbyshire και Romo, σουτ του τελευταίου και απόκρουση του αντίπαλου τερματοφύλακα στην γωνία.
90′ Tέλος της αναμέτρησης.