Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ«Ήταν ένα παιχνίδι υψηλού επιπέδου»

«Ήταν ένα παιχνίδι υψηλού επιπέδου»

Ο προπονητής της ΑΕΚ Ιμανόλ Ιδιάκεθ σε δηλώσεις του μετά τη νίκη επί του ΑΠΟΕΛ με 3-1 σχολίασε τη νίκη και το παιχνίδι.

Οι δηλώσεις του: «Ήταν μια πολύ όμορφη η νίκη για τους οπαδούς. Ήταν ένα παιχνίδι υψηλού επιπέδου. Στα πρώτα 15 λεπτά δεν είχαμε την κατοχή της μπάλας. Μετά το 20λεπτο καταφέραμε να κρατήσουμε περισσότερο τη μπάλα και να δημιουργήσουμε φάσεις. Σκοράραμε δυο γκολ. Το πρώτο ημίχρονο άνηκε στην ομάδα μας. Στο δεύτερο ημίχρονο ξέραμε ότι ο ΑΠΟΕΛ θα ήταν επικίνδυνος. Πάλι είχε την κατοχή της μπάλας ο ΑΠΟΕΛ. Αυτό που με ικανοποίησε ήταν η αντίδραση της ομάδα μου μετά το γκολ του αντιπάλου. Σκοράραμε σε μια αντεπίθεση και τελειώσαμε το παιχνίδι. Συγχαρητήρια στους παίκτες μου για την πολύ καλή δουλειά. Καλή συνέχεια στον ΑΠΟΕΛ».