Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣBINTEO: «Σόκαρε» την ΑΕΚ με τρία γκολ η ΕΝΠ, διαιτητικά λάθη

BINTEO: «Σόκαρε» την ΑΕΚ με τρία γκολ η ΕΝΠ, διαιτητικά λάθη

Εκπληκτική ήταν στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης με την ΑΕΚ στην «Αρένα» η Ένωση Νέων Παραλιμνίου. Οι «βυσσινί» αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ με τέρμα του Φιόλιτς στο 22’ προηγήθηκαν 3-1 και μάλιστα σκόραραν άλλο ένα τέρμα που κακώς ακυρώθηκε ως οφσάιντ με τον Αγγελή στο 21’.

Πάντως, αμφιβολία υπάρχει και για το γκολ του Αγκιρί (24’) με το οποίο ισοφάρισε η ομάδα του Γκουστάβο Σιβιέρο. Ο σκόρερ δεν ήταν σε θέση οφσάιντ, όμως ήταν εκτεθειμένος ο Ουντόζι και το ερώτημα είναι εάν επηρεάζει τη φάση. Θεοδώρου (33’) και Βαλλιάνος (42’) διαμόρφωσαν το 3-1 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.