Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣΑπόλλων – ΑΕΚ: Ο Ακοράν «πάγωσε» το Τσίρειο μετά το «τσαφ» του Γιούστε

Απόλλων – ΑΕΚ: Ο Ακοράν «πάγωσε» το Τσίρειο μετά το «τσαφ» του Γιούστε

Με γκολ του Ακοράν Ρέγιες η ΑΕΚ ισοφάρισε 1-1 τον αγώνα με τον Απόλλωνα στο Τσίρειο, για την 8η αγωνιστική της δεύτερης φάσης του πρωταθλήματος.

Δύο λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Ιωάννου έκανε σέντρα από αριστερά, ο Γιούστε δεν κατάφερε να διώξει την μπάλα όπως θα έπρεπε και την έστειλε στον Ακοράν, ο οποίος με διαγώνιο σουτ την έστειλε πρώτα στο δεξί δοκάρι και ακολούθως στα δίχτυα του Γιοβάνοβιτς.

Το γκολ «πάγωσε» το βουβό από την απουσία κόσμου Τσίρειο καθώς ο Απόλλων καίγεται για τη νίκη ώστε να συνεχίσει να εξαρτάται από τα δικά του αποτελέσματα στην υπόθεση τίτλος.