Τρελαίνει κόσμο ο Λεβαδειακός!

«Τρένο» ο Λεβαδειακός, παρέσυρε στο διάβα του και τον Απόλλωνα Σμύρνης.

Οι Βοιωτοί παρότι βρίσκονταν πίσω στο σκορ από την ομάδα του Ζόραν Βούλιτς (που έκανε ντεμπούτο) για 83 λεπτά, κατάφεραν να φτάσουν σε μια σπουδαία ανατροπή (2-1), παραμένοντας αήττητοι στο πρωτάθλημα.

Πολλές διαμαρτυρίες από τους παίκτες και το τεχνικό επιτελείο του Απόλλωνα για το πέναλτι από το οποίο προήλθε η ισοφάριση του Λεβαδειακού με τον Μπραντάο (σσ. ωστόσο φαίνεται πως υπάρχει παράβαση), ενώ ο Γιακουμάκης με ένα ΑΠΙΘΑΝΟ γκολ στις καθυστερήσεις χάρισε το τρίποντο στην ομάδα του!

Ο Παπάζογλου είχε ανοίξει το σκορ στο 6ο λεπτό, με το γκολ να αμφισβητείται ιδιαίτερα από τους γηπεδούχους χωρίς όμως να έχουν δίκιο καθώς ήταν κανονικό αφού ούτε οφσάιντ υπήρχε αλλά ούτε και χέρι. Στους 10 βαθμούς και στην τέταρτη θέση παρέα με τον Ατρόμητο ο Λεβαδειακός, ουραγός ο Απόλλων Σμύρνης με 2 βαθμούς και χωρίς νίκη μετά το πέρας έξι αγωνιστικών.