Το «καθάρισαν» οι Ακρίτες

Οι «Αγρινιώτες» είχαν τις ευκαιρίες αλλά η Ξάνθη την ουσία και επικράτησε με 2-0 στην έδρα της.

Η ομάδα της Θράκης πέτυχε από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο. Στο 27’ ο Μπαξεβανίδης έκανε τη σέντρα κι ο Κάστρο με κεφαλιά έκανε το 1-0, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στην επανάληψη στο 60’ ο Τριάδης από το ύψος του πέναλτι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

ΞΑΝΘΗ: Ζίβκοβιτς, Μπαξεβανίδης, Λισγάρας, Σβάρνας, Σιλά, Καμαρά, Μεχία (58’ Ντε Λούκας), Λουσέρο, Τριάδης (82’ Κικέ), Κάστρο (69’ Μπρίτο), Ρότσε

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Τσέναμο, Κλέσιο (70’ Χαντάκιας), Ροντρίγκες, Μίχαϊ, Τσοκάνης, Μπράβο, Πάουλο (61’ Ρόσα), Φάρλεϊ (65’ Βασιλούδης), Μάζουρεκ, Παρράς, Μαρκόβσκι