Ελληνικό Πρωτάθλημα | Ποδοσφαιρικά Νέα απο ΕλλάδαSUPERLEAGUEΟλυμπιακός Π.: Νίκησε την ΤΣΣΚΑ, αγωνία για Τικίνιο

Ολυμπιακός Π.: Νίκησε την ΤΣΣΚΑ, αγωνία για Τικίνιο

Στον τέταρτο κατά σειρά φιλικό αγώνα του στην Αυστρία, όπου πραγματοποιεί το βασικό στάδιο της προετοιμασίας του, ο Ολυμπιακός νίκησε απόψε στο Σβαρτζ την ΤΣΣΚΑ Σόφιας με 2-1 με ανατροπή.

Χθες οι «ερυθρόλευκοι» είχαν ηττηθεί από την Σάλτσμπουργκ με 0-3, ενώ στους αγώνες που προηγήθηκαν επιβλήθηκαν με το ίδιο σκορ (1-0) των Βόλφσμπεργκερ και Κράσνονταρ.

Πάντως, την πειραϊκή ομάδα απασχολεί περισσότερο ο τραυματισμός του Τικίνιο, ο οποίος ξεκίνησε βασικός, όπως και ο Κουντέ, αλλά αποχώρησε στο 56ο λεπτό, έχοντας χτυπήσει στον δεξί ώμο ύστερα από πτώση.

Ύστερα από ένα «άσφαιρο» πρώτο ημίχρονο, οι Βούλγαροι προηγήθηκαν στο 58΄ με κεφαλιά του Αχμέντοφ, κι ενώ ο Ολυμπιακός αγωνιζόταν με δέκα παίκτες, καθώς δεν έχει προλάβει να γίνει η αλλαγή του Τικίνιο.