Ελληνικό Πρωτάθλημα | Ποδοσφαιρικά Νέα απο ΕλλάδαSUPERLEAGUEΜουδιασμένη πρεμιέρα με ήττα για τον Ολυμπιακό Πειραιώς

Μουδιασμένη πρεμιέρα με ήττα για τον Ολυμπιακό Πειραιώς

Με το αριστερό στα φιλικά ο Ολυμπιακός. Οι πρωταθλητές Ελλάδος γνώρισαν την ήττα με 2-0 από τη Ριντ επί αυστριακού εδάφους, στο πρώτο τους τεστ ενόψει της νέας σεζόν.

Ο Μονσχάιν στο 55ο λεπτό με πέναλτι στο οποίο υπέπεσε ο Μπα και ο Νουτζ 68ο λεπτό πέτυχαν τα γκολ για την αυστριακή ομάδα (τερμάτισε 10η τη σεζόν 2021-22). Δύο ομάδες χρησιμοποίησε ο Πέδρο Μαρτίνς κάνοντας 9 μαζεμένες αλλαγές στο 62’.

Στο πρώτο μέρος οι «ερυθρόλευκοι» παρουσίασαν σχετικά καλό πρόσωπο -τηρουμένων των αναλογιών-, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο ήταν σαν να μην πάτησαν στο γήπεδο.

Επόμενο τεστ αύριο (25/6) στις 19:00 με τη Φορτούνα Ντίσελντορφ.

Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Κρίστινσον – Ανδρούτσος, Μπα, Μανωλάς, Κούτρης – Κανέ, Α. Καμαρά – Ραντζέλοβιτς, Φαντιγκά, Καρβάλιο – Ελ Αραμπί.

Στο δεύτερο έπαιξαν Μπαγκαλιάνης, Σισέ, Παπαδόπουλος, Σωκράτης, Εμβιλά, Μ. Καμαρά, Βαλμπουενά, Τικίνιο, Χασάν, Κεϊτά.