Πολύ σκληροί για να πεθάνουν!

Μάχη χωρίς νικητή και γκολ στο Περιστέρι! Ατρόμητος και Πανιώνιος αποδείχτηκαν πολύ σκληροί για να… πεθάνουν και το μεταξύ τους ντέρμπι ολοκληρώθηκε χωρίς τέρματα (0-0).

Καλύτερο ήταν το πρώτο ημίχρονο με το ματς να έχει καλό ρυθμό. Οι Περιστεριώτες ήταν ελαφρώς καλύτεροι και είχαν περισσότερες ευκαιρίες αλλά και δοκάρι στο 10’ με τον Ουάρντα. Οι κυανέρυθροι είχαν ένα καλό δεκάλεπτο, όμως στην μεγαλύτερή τους ευκαιρία ο ανίκητος Γιαννιώτης είπε «όχι» στον Μασούρα.

Το παιχνίδι «χάλασε» στο δεύτερο 45λεπτο με κανέναν εκ των Κάναντι και Γρηγορίου να μην μπορεί να βγει νικητής στη σκακιέρα. Με εξαίρεση κάποια ξεσπάσματα, δεν υπήρξαν σπουδαίες ευκαιρίες και τελικά το τελευταίο σφύριγμα του Παπαπέτρου δεν βρήκε κάποιον να πανηγυρίζει.

Ατρόμητος (Νταμίρ Κάναντι): Γιαννιώτης, Κιβρακίδης, Ρισβάνης, Χατζηισαΐας, Γιαννούλης, Μάντσον, Μπουσουλάζιτς (69’ Ούμπιντες), Βασιλακάκης (87’ Μενσά), Ουάρντα, Ντιγκινί (69’ Ντάουντα), Μανούσος

Πανιώνιος (Μιχάλης Γρηγορίου): Κότνικ, Βλάχος, Μπανανά, Οικονόμου, Σαραμαντάς (66’ , Σιώπης, Κόρμπος, Μασούρας (84’ Παπαγεωργίου), Μασούντ (76’ Σαββίδης), Χατζισαφί, Ντουρμισάι

Διαιτητής: Ιωάννης Παπαδόπουλος

Βοηθοί: Βασίλης Νικολακάκης, Τιμολέων Γεωργακόπουλος

Γήπεδο: Δημοτικό Στάδιο Περιστερίου